Hakkımızda

AKGÜN YAPI, 1977 yılında İstanbul Fatih İMÇ Bloklarında, Kurucu İbrahim AKGÜN’ün açtığı ilk halı mağazasıyla ticari hayata adımını atmıştır. 1994 yılında Esenyurt’ta açtığı 2. mağazayla hem ürün yelpazesini genişletmiş hem pazar bilinilirliğini arttırmıştır.

2000’li yılların başında AKGÜN Ailesi yılların verdiği sektör ve pazar deneyimiyle İstanbul Hadımköy’de 22.000 m2 fabrika ve depo yerleşkesine geçerek parke ve zemin kaplamalarında Türkiye’nin en büyük parke ithalatçısı ve dağıtıcısı olma yolunda büyük bir adım atmıştır.

2006 yılında kurumsallaşma faaliyetleri çerçevesinde tedarik, hizmet, dağıtım ve müşteri memnuniyeti süreçlerinde yeniden yapılanan AKGÜN YAPI dünyanın lider markalarını Türkiye’de kurumsal ve perakende müşterilerine sunan bir yapıya kavuşmuştur.

2012 yılında perakende pazara ağırlık veren AKGÜN YAPI İstanbul Beykent’te 6000 m2’lik “Areahome” adı altında Türkiye’nin en büyük yapı dekorasyon mağazasını hizmete açmıştır.

Başta İsveç, Almanya, Avusturya, Belçika, Hollanda, Polonya, Rusya olmak üzere birçok ülkede tedarik alt yapısını oluşturmuş olan firmamız yapı sektöründe pazarın ihtiyacı olan ürünleri tespit, tedarik ve dağıtım konusunda uzmanlaşmıştır.

Dünyanın önde gelen markalarını müşterilerine “uygun fiyat ve kaliteli hizmet” prensibiyle sunan AKGÜN YAPI bu misyonunu geliştirerek devam ettirmektedir.